Deklaracja dostępności
To jest: oficjalne oświadczenie o dostępności (accessibility statement).
Serwis należy do: Inventum Sp. z o.o.
Dostępny jest pod adresem: www.inventum-global.pl
Data opublikowania strony internetowej: 07.12.2022 r.
Data ostatniej aktualizacji strony internetowej: 25.10.2023 r.
Status pod względem zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej: zgodna z WCAG 2.1 na poziomie AA
Data sporządzenia Deklaracji Dostępności: 23.10.2023 r.
Nazwa podmiotu zewnętrznego, który przeprowadził badanie dostępności: perfekcyjneStrony.pl
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za kontakt w sprawie niedostępności: Lidia Kantor
Email do osoby kontaktowej: lidia.kantor@inventum-global.pl
Numer telefonu do osoby kontaktowej: 18 521 10 18
W przypadku stwierdzenia problemów z dostępnością:
Prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną: Lidia Kantor , mail: biuro@inventum-global.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc pod numer telefonu 18 521 10 18 lub wysyłając sms na numer 722158619.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład: odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później jednak niż
w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki – poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, w którym poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Sprawdź, gdzie znajdują się biuro PFRON i oddziały PFRON.
Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań, które są związane z dostępnością cyfrową, możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Chcemy, aby każdy, kto odwiedza nasz serwis, czuł się serdecznie przyjęty i w pełni usatysfakcjonowany.
Dostępność Cyfrowa:
Status pod względem zgodności z ustawą o dostępności cyfrowej: zgodna z WCAG 2.1 na poziomie AA
Twórcy, redaktorzy i autorzy naszego serwisu dokładają wszelkich starań, aby wszystkie strony spełniały wszystkie wymagania WCAG 2.1 na poziomie AA.
Wydawca i redakcja serwisu w swoim działaniu kierują się także postanowieniami Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych ONZ.
Kompatybilność
Serwis jest w pełni rozpoznawalny przez programy czytające dla osób niewidomych, takie jak np. Window-Eyes, JAWS czy NVDA. Pełna obsługa serwisu możliwa jest zarówno przy pomocy samej klawiatury, jak i myszki.
Wygląd
Układ graficzny serwisu jest w całości opisany przez arkusze stylów kaskadowych (CSS). Nawet jeżeli Twoja przeglądarka lub urządzenie, w którym odczytujesz strony internetowe nie wspiera CSS w ogóle, cała zawartość każdej strony jest nadal łatwa do odczytania.
Na stronach serwisu używane są tylko względne rozmiary czcionek kompatybilnych z ustawieniami opcji „rozmiar tekstu” w przeglądarkach graficznych.
Odnośniki
Teksty odnośników są dobrane w taki sposób, aby w miarę możliwości były zrozumiałe nawet poza kontekstem zdania, w którym występują. Wiele łączy zawiera atrybut title opisujący dany odnośnik bardziej szczegółowo, chyba że tekst łącza sam w sobie już dokładnie opisuje dokument docelowy (tak jak np. tytuł artykułu).
Obrazki
Wszystkie obrazki i grafiki prezentacyjne zawierają opisy alternatywne. Obrazki czysto dekoracyjne zawierają pusty atrybut alt. Złożone grafiki są opisywane w treści strony, tak aby ich znaczenie było jasne również dla osób, które nie mogą zobaczyć obrazów.
Udogodnienia
Serwis jest wyposażony w udogodnienia ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:
- przełącznik zmiany rozmiaru czcionki;
- przełączniki zmiany kontrastu;
- korzystanie z klawiatury i skrótów klawiaturowych.
Na wszystkich stronach można się posłużyć klawiszem TAB, aby wywołać menu umożliwiające pominięcie niektórych elementów strony i przeskoczenie do wybranego obszaru (treści głównej, menu, treści pobocznych – dodatkowych). Klawisz TAB umożliwia przemieszczanie się po wszystkich aktywnych elementach strony, a kombinacja klawiszy Shift=TAB przemieszczanie się w odwrotnym kierunku.
Świadomie zrezygnowaliśmy z możliwości szerszego zastosowania skrótów klawiaturowe, aby uniknąć konfliktów z technologiami asystującymi (np. czytnikami ekranów), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Dostępność Architektoniczna i Informacyjno-Komunikacyjna:
Firma Inventum Sp. z.o.o znajduje się pod adresem Siemiradzkiego 11A/2 , 33-300 Nowy Sącz. Jedno wejście od ulicy Siemiradzkiego.
Wejście do budynku znajduje się pod zadaszeniem.
Przed wejściem do budynku, około 2 m od drzwi wejściowych znajduje się parking dla osób z niepełnosprawnościami – 1 miejsce.
Przed wejściem do budynku na wysokości 120 cm znajduje się tabliczka oraz domofon z informacją o nazwie firmy oraz numerze domofonu , jaki należy wybrać, aby wejść do firmy. Prezentacja w sposób wizualny oraz dotykowy – napisy w brajlu.
Drzwi do budynku mają szerokość 120 cm, próg jest mniejszy niż 2 cm. Po wejściu znajdujemy się na poziomie 0, gdzie znajduje się winda o szerokości drzwi 100 cm. Obok drzwi znajduje się tabliczka z brajlem informująca o poziomie 0. Winda ma wymiary 110 cm x 140 cm, przyciski są z napisami brajla, nie ma funkcji głosowej.
Do budynku można wejść z psem asystującym.
Schody ewakuacyjne mają szerokość ponad 150 cm, posiadają dwie barierki po obu stronach na odpowiedniej wysokości. Schody oznaczone pasami ostrzegawczymi w miejscach rozpoczęcia biegu oraz zakończenia, jak i na spocznikach.
Pod sufitem znajdują się tabliczki podświetlane informujące o kierunku poruszania się i wyjściu.
Sekretariat znajduje się na 1 piętrze po prawej stronie od windy oraz schodów. Sekretariat otwarty, bez lady oddzielającej o szerokości wejścia 90 cm.
Na każdym piętrze, po wyjściu z windy znajduje się tabliczka po lewej stronie informująca o danym piętrze z napisami brajla.
W budynku znajdują się pętle: pętla indukcyjna przenośna, w sekretariacie do rozmów indywidualnych oraz pętla indukcyjna powierzchniowa, w sali konferencyjnej, do wykorzystania podczas spotkań grupowych. W sekretariacie dostępna jest karta komunikacji dla osób głuchych. W firmie można skorzystać z usług tłumacza polskiego języka migowego (PJM) w piątki od godz. 9.00-11.00.
Przy każdych drzwiach na wysokości 90 cm znajdują się tabliczki z napisami brajla informujące o pokoju oraz osobach pracujących wewnątrz poszczególnych pokoi.
W budynku na 1 piętrze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Wyposażona jest w odpowiednie uchwyty oraz system przywoławczy do WC.
W firmie istnieje procedura ewakuacji, w tym osób ze szczególnymi potrzebami.
Zapewniamy na stronie internetowej informacje o zakresie działalności Inventum Sp. z.o.o. w postaci tekstu odczytywalnego maszynowo oraz informacji w tekście łatwym do czytania ETR.
Budynek jest dostępny dla osób ze szczególnymi potrzebami.