Dostępne / Integracyjne Place zabaw – zobacz jak robi to Inventum we współpracy z Polskim Producentami i zamów już dziś!

Piaskownica integracyjna

W oparciu o nasze dotychczasowe doświadczenie możemy śmiało stwierdzić, że

  • Ponad połowa rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami twierdzi, że ich lokalny plac zabaw jest niedostępny.
  • Co druga rodzina boi się , że ich dziecko z niepełnosprawnościami zrobi sobie krzywdę z powodu niedostępnego lub niedostosowanego sprzętu.
  • Prawie co druga rodzina z dzieckiem z niepełnosprawnościami zaznacza, że nie mogli korzystać z placu zabaw jako rodzina, ponieważ rodzeństwo nie mogło bawić się razem.

„Każdy plac zabaw w Polsce powinien być dostępny dla całej rodziny. Dzieci uczą się i rozwijają poprzez zabawę i to powinno być dostępne również dla dzieci z niepełnosprawnościami”

W odpowiedzi na coraz większe wyzwania zachęcamy, abyście Państwo przy projektowaniu skorzystali z pomocy Instytucji, dla których zapewnienie dostępności dla każdego stanowi cel funkcjonowania i posiadają profesjonalną wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie. Inventum nawiązało współprace z Intonavi (systemy informacyjno-nawigacyjne) oraz Grupą EPX (Polski producent urządzeń integracyjnych) aby sprostać zadaniu. 

Urządzenie integracyjne z podjazdem dla wózków

Zobacz więcej na Dostępne Place zabaw