Inventum » nowe kompetencje
nowe kompetencje

Programy biurowe w administracji

Obsługa programów biurowych jest kompetencją potrzebną nie tylko osobom pracującym w biurze, ale także osobom, które w celu poprawienia jakości oraz szybkości swego działania chcą wykorzystywać dobrodziejstwa płynące z ich wykorzystywania. Praca z dokumentem tekstowym to domena osób pracujących nad wszelkimi opisami, instrukcjami, opracowaniami w formie pisemnej, referatami itp. Znajomość prawideł dotyczących pracy z tego typu dokumentami staje się w tych sytuacjach nieodzownym elementem funkcjonowania. Z kolei praca z prezentacją multimedialną jest nie tylko prostym, ale przede wszystkim skutecznym sposobem przedstawiania własnych pomysłów, sugestii, produktów i innych danych oraz rzeczy, które mają zostać zaprezentowane i zareklamowane gremium czy też wyjaśnione. Arkusz kalkulacyjny to idealne narzędzie do prowadzenia statystyk, budżetu oraz sumowania należności, co w dalszej konsekwencji prowadzi do sporych ułatwień, poprawy jakości i szybkości wykonywania obliczeń we wszelkiego typu biurach rachunkowych, czy też w zadaniach, które są nam zlecone. Umiejętność obsługi programów biurowych to atut, który pozwoli danej osobie opanować zakres tematyczny predysponujący do posiadania następujących kompetencji:
  • Wprawne formatowanie i budowanie struktury dokumentu
  • Stosowanie narzędzi ułatwiających i usprawniających proces pracy nad obszernymi dokumentami tekstowymi
  • Sprawne stosownie technik prezentacji i komponowania jej poszczególnych elementów w kontekście danej grupy społecznej
  • Stosowanie animacji i multimedialnych wyróżników, które w sposób charakterystyczny podkreślą przekaz treści, jaka jest adresowana do odbiorców
  • Opanowanie formuł i funkcji usprawniających proces wyliczeniowy z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego
  • Sposoby i techniki pracy z arkuszem kalkulacyjnym
Umiejętności te tworzą ujednolicony standard, który staje się niezbędny do sprawnej obsługi programów biurowych. Czas trwania egzaminu:
  • część teoretyczna: 30 min.
  • część praktyczna: 30 min.
Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inventum sp.z o.o.